Nieuwsbrief

Maart 2021

Compensatie recreanten

Deze wordt bij de eerstvolgende contributie verrekend.

Voorwoord van de voorzitter
Afgelopen week was er weer een nieuwe persconferentie. Voor de buitensport komen er wat meer mogelijkheden, voor de binnensport zijn er helaas nog geen versoepelingen mogelijk. Wat wordt ons geduld op de proef gesteld! Ik kan me zo goed voorstellen dat jullie graag weer de gymzalen in willen om jullie sport te beoefenen.

Op het moment van schrijven is nog niet bekend of we wel vast buiten aan de slag kunnen. Ondanks dat we geen buitensport beoefenen, zou het fijn zijn als we buiten met elkaar zouden kunnen sporten. Alleen al omdat het fijn zou zijn om elkaar weer eens te zien.

Blijf gezond, blijf bewegen!

Verplaatsen Algemene LedenVergadering (ALV)

De ALV stond gepland op 16 maart 2021, maar in verband met Covid-19 zal deze naar een nader te bepalen datum verplaatst worden.

Overstap naar nieuw ledenadministratiesysteem

Al jarenlang wordt er binnen O&O gewerkt met het ledenadministratiesysteem van DigiMembers. Deze partij zal in de loop van het jaar ermee stoppen en zullen wij een overstap naar AllUnited maken. U zult begrijpen dat er achter de schermen hard gewerkt wordt aan de implementatie. Mocht u nog vergeten zijn ons te informeren over een nieuw adres, telefoonnummer of mailadres, laat u het dan nog even weten via de mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Alvast bedankt!

Verklaring omtrent Gedrag (VOG)

Goed om te melden is dat alle trainers / gediplomeerde assistenten in het bezit zijn van een geldige VOG verklaring.

Verlenging keurmerk nijntje

Trots zijn we op het feit dat we ons keurmerk van het nijntje Beweegdiploma hebben kunnen verlengen. Laten we hopen dat we binnenkort weer in de zaal aan de slag kunnen om het Beweegdiploma te behalen.

Verenigingsmanager

Mijn naam is Kevin en ik ben dit seizoen gestart als verenigingsmanager bij O&O. Als verenigingsmanager zal ik samen met het nieuwe bestuur zorg dragen voor het reilen en zijlen op de club. Het afgelopen jaar was zwaar door covid-19 en heeft veel gevraagd van het nieuwe bestuur en de trainers. Desalniettemin zijn er grote stappen gezet binnen de vereniging en zal zich dit de komende periode alleen maar verder ontwikkelen.

Trainen is op dit moment in de turnhal of gemeentezalen helaas niet mogelijk en voor buiten trainen is het te koud. Toch kijk ik graag vooruit en hoop ik snel dat iedereen weel kan sporten, zeker nu het vaccin beschikbaar is!

In de rol als verenigingsmanager zal ik mij bezighouden met de scholing en ontwikkeling van trainers binnen alle disciplines op elk niveau, alles in en om de turnhal aan de Uilenvliet en het coördineren van allerlei zaken omtrent toestellen. Ik zie het als een mooie uitdaging om er met elkaar voor te zorgen dat de club weer gaat bloeien in het voorjaar en iedereen weer met plezier kan sporten! Voor vragen kunt u contact opnemen via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Topsport Heren

Weer even een berichtje van de afdeling Topsport Heren. Na de 2e stop voor alle binnensporten, zijn wij in de gelukkig omstandigheid dat we wel mogen doortrainen. Dit omdat wij vallen onder TeamNL en een van de officieel aangewezen trainingscentra met ontheffing zijn.

De eerste periode hebben de senioren en junioren zich voorbereid op het EK in Mersin, Turkije. Helaas werd op het laatste moment door de technische staf in overleg met de KNGU en NOC*NSF besloten niet af te reizen naar Turkije. Ondertussen hebben de jeugd, pupil en instap turners zich voorbereid op een interne Teamwedstrijd. Het was erg goed om een doel te hebben en elementen af te hebben voor de wedstrijd. Het jaar werd afgesloten met een korte week vakantie rondom de feestdagen.

In januari is de voorbereiding gestart op de nationale selectietesten voor de senioren en junioren. Deze heeft vrijdag 12 februari plaatsgevonden. De bondscoach bezocht die week de vier Nationale Trainingscentra om de test af te nemen bij elke trainingsgroep apart. Ook de jeugd turners hebben op die dag een test gedaan. Deze is gebaseerd op de nieuwe Leerlijnen Turnen Heren. Een landelijk uit te rollen trainingsmethode die naast de landelijke oefenstof gaat worden ingevoerd.

Aansluitend op de test zijn Bart, Frank, Martijn en Jordi, samen met Jeroen, door de bondscoach uitgenodigd voor een trainingsstage in Dubai. Hier zal een start gemaakt worden ter voorbereiding op het EK in Basel, dat eind april gaat plaatsvinden. Nu maar hopen dat dit EK wel door kan gaan.

Selectieprocedure Europese Kampioenschappen Turnen Heren 2021

Van 21 tot 25 april 2021 staat de selectieprocedure van de Europese Kampioenschappen Turnen Heren 2021 gepland in Basel (Zwitserland).

Zoë Triezenberg

Zoë Triezenberg is door de KNGU geselecteerd voor het JTS (jong talent selectie). Ondertussen traint zij mee in Zoetermeer bij een erkend talentopleidingscentrum. Wij wensen Zoë heel veel succes toe binnen dit traject. Binnen O&O wordt zij begeleid door Rob Stout.

Mededeling KNGU einde wedstrijdseizoen

Met pijn in het hart hebben we, na veel wikken en wegen, besloten om een streep te zetten door het officiële wedstrijdseizoen 2020-2021. De ontwikkelingen rondom het coronavirus en de Britse variant houden ons nog altijd allemaal in de greep en op korte termijn is er helaas geen zicht op versoepelingen. De lockdown en de daarmee gepaard gaande sluiting van binnensportaccommodaties is verlengd tot en met 2 maart, binnen trainen zit er de komende maand dus niet in. Bovendien is, tegen de tijd dat sporters weer binnen aan de slag mogen, een periode van opbouw nodig voordat deelname aan wedstrijden op verantwoorde wijze mogelijk is. Ook bereiken ons geluiden dat het steeds lastiger wordt om een en ander georganiseerd te krijgen. Enerzijds doordat sporthallen worden ingezet als vaccinatielocaties, anderzijds omdat de beperkingen, protocollen en (gezondheids)risico’s het moeilijk maken om voldoende vrijwilligers te vinden.

Het is in deze situatie ook voor ons steeds zoeken naar de juiste balans tussen perspectief bieden aan de ene kant en verantwoordelijkheid nemen aan de andere kant. Maar uiteindelijk staat de veiligheid van onze sporters en vrijwilligers voor ons altijd voorop en dit heeft dan ook zwaar meegewogen in het uiteindelijke besluit. Natuurlijk is het geen leuke boodschap om te moeten brengen en hadden wij het liever anders gezien, maar we kiezen met dit besluit voor duidelijkheid richting onze vrijwilligers, clubs en sporters.

Alternatieve activiteiten en wedstrijden

Hoewel het officiële wedstrijdseizoen komt te vervallen, willen we onze sporters de komende maanden wél perspectief blijven bieden. We zijn in de afgelopen weken, sinds het ingaan van de lockdown half december, opnieuw  onder de indruk van de enorme veerkracht en creativiteit van onze clubs en trainers. Ondanks de kou en donkere dagen zien we volop initiatieven en ideeën voor buiten trainingen langskomen, naast allerlei toffe online activiteiten. In de komende periode zullen wij volop inspiratie en tips via onze kanalen delen, zodat we met zijn allen onze sporters enthousiast en betrokken kunnen houden.

Daarnaast zetten we, zodra de situatie dit toelaat, in op de organisatie van losse (online) activiteiten en wedstrijden. Dit doen we samen met onze vrijwilligers uit het hele land, voor (wedstrijd)sporters uit alle disciplines en van alle niveaus. Het loslaten van een echt wedstrijdseizoen biedt ruimte voor passende alternatieven, waarbij meer maatwerk per discipline, niveau en/of regio mogelijk is. Verder zijn we van plan om toch een feestelijke afsluiting van dit vreemde seizoen in Ahoy te organiseren mits een versoepeling van de maatregelen dat voor de zomervakantie nog mogelijk maakt. Dit wordt weliswaar anders dan andere jaren, maar plezier en het beleven de gymsport in al zijn verscheidenheid zal dan zoals altijd centraal staan.

Opleidingen/Bijscholingen

Ondanks de maatregelen rondom Covid-19, zitten onze trainers/assistenten niet stil. Binnenkort wordt er door de KNGU weer een assistentencursus georganiseerd waarin nieuwe assistenten opgeleid worden om te kunnen assisteren bij onze gymnastieklessen. Binnen onze vereniging zijn we blij dat Laura Hensen, Gwen Bakker, Frank Scheffer, Yuri Visser en Anna Rosmulder deze cursus gaan volgen.

Ook binnen de discipline Turnen Heren wordt niet stilgezeten, hier is er volop beweging om trainers klaar te stomen voor de opleiding Gymnastiekleider niveau 3. Namens O&O zullen Bart Deurloo, Gijs Zijderveld, Koen Kappetijn en Paul de Jongh hieraan deelnemen. Na deze verkorte opleiding, kunnen zij direct starten met de trainersopleiding, waarbij Rens Hoofs dan ook zal aansluiten. 

Diverse online bijscholingen worden er ook door onze trainers gevolgd om zo hun licenties bij te houden. De bijscholing creatief bewegen met peuters en kleuters zal door Nicole Collee gedaan worden en de bijscholing opbouwen van handstand & salto is gevolgd door Joyce van Cappellen, Stephanie van Cappellen, Celesta de Wit, Joop Visser, Anne Bezemer en Beb Hoekstra.

Het bestuur wenst iedereen veel plezier en succes toe.

StreetJazz

Er staat weer een nieuwe les StreetJazz online! Veel dansplezier en laten we hopen dat er snel versoepelingen mogelijk zijn, zodat we elkaar eindelijk weer kunnen zien!

Warming Up:  https://www.youtube.com/watch?v=P6v8_gEM2XE
Stretch: https://www.youtube.com/watch?v=rGLI4Ax4Als
Kracht:  https://www.youtube.com/watch?v=rTIEStW4eCg
Choreo:  https://www.youtube.com/watch?v=lhN9_J01br0

Al mijn danslesfilmpjes staan ook in een afspeellijst:  https://www.youtube.com/watch?v=P6v8_gEM2XE &list=PLrKyEZyNakqRrioO7vwPA4ialFGUehzT0

Heb je zelf een filmpje waarop je een stukje van deze dansles doet? Stuur mij dan gerust een DM! Zo blijven we een beetje in contact en is leuk voor onze socials.

Lindy Nijman

WINwoensdag! van de JAC
De JAC (jeugdactiviteiten commissie) gaat 4 filmpaketten voor thuis weggeven. In het pakket zit allerlei lekkers en een DVD, alles wat je nodig hebt om een vette filmavond te houden met je familie.

Wil jij kans maken op 1 van de 4 toffe filmpakketen? Het enige wat je hoeft te doen is een foto te maken waarop jij je favoriete filmscène uitbeeldt! Stuur je foto en een foto van de originele filmscène + de naam van de film vóór 3 maart op naar de JAC (dm op Facebook of mail naar: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.).

Vergeet hierbij niet je naam en leeftijd te vermelden!

De winnaars worden op 6 maart bekend gemaakt

Naomi Visser
Een half jaar al bivakkeert Naomi Visser doordeweeks in een hotel in Nijmegen. Bijna keert ze terug naar haar appartementje in Heerenveen. ‘Als de nieuwe hal klaar is, mogen we terug’, zegt de turnster. Ze heeft er zin in. Eindelijk kan ze straks weer slapen in haar eigen bed. Haar eigen eten koken. Hoewel het eten in het hotel prima is, verlangt Naomi er naar om weer zelf te kunnen kiezen wat ze eet, en waar ze trek in heeft. ‘We mogen steeds meer in het hotel hoor. En we hebben gelukkig een koelkastje en een waterkoker op de kamer, zodat we toch iets zelf kunnen maken. Maar het blijft een hotel. Het is niet mijn eigen plek.’

Sinds september traint het nationale team in Nijmegen. Het is een van de maatregelen die door de KNGU is opgelegd in verband met de onderzoeken naar grensoverschrijdend gedrag door diverse trainers betrokken bij het nationale team. Oranjeturnsters moeten drie dagen per week centraal in Nijmegen trainen, onder toeziend oog van waarnemers. De rest van de tijd mogen ze bij hun eigen club trainen. Naomi: ‘Wij hebben er voor gekozen om dan maar vijf dagen in Nijmegen te trainen. Halverwege de week weer verkassen naar Heerenveen is ook niet ideaal. Ik ben in het weekend ook nog bij mijn ouders in Papendrecht. Dan zou ik helemaal veel aan het reizen zijn.’

De nieuwe turnhal die bijna wordt opgeleverd in Heerenveen markeert een frisse start voor Naomi. Een start van een route die haar hopelijk aanstaande zomer in Tokio brengt. Op verzoek wil de negentienjarige Papendrechtse nog een keer terugblikken op een in alle opzichten heftig 2020, maar liever kijkt ze vooruit. ‘De trainingen gaan hartstikke goed. Het voordeel van zo’n lange periode zonder wedstrijden is dat er heel veel tijd is om te spelen met elementen. We gaan binnenkort kijken wat er allemaal in mijn nieuwe oefeningen kan en wat niet. Normaal heb je niet zo veel ruimte en tijd om te experimenteren.’

Haar laatste wedstrijd was het WK van 2019 in Stuttgart, waar Naomi het Nederlands team hielp te kwalificeren voor de Spelen in Tokio. Individueel werd ze 23ste in de meerkampfinale. Hoewel het “pas” veertien maanden geleden is, lijkt het een eeuwigheid. Sinds die dagen in Stuttgart is de wereld compleet veranderd, en de turnwereld al helemaal.

Tweemaal crisis
Ten eerste was (en is) er de coronacrisis. De wereld ging op slot, de Spelen werden uitgesteld en ook topsporters mochten de eerste periode niet trainen. ‘Dat lijkt alweer zo lang geleden. Van die pauze merk ik nu niets meer. In het begin was het lastig omdat we niet wisten of de Spelen zouden doorgaan of niet. Toen die werden uitgesteld, gaf dat rust. Ik mis de wedstrijden wel. Het duurt erg lang. Maar ik ben fit, de trainingen gaan goed en zo’n lange trainingsperiode is ook wel fijn om veel nieuwe en moeilijkere dingen te leren.’

In de zomer brak de tweede crisis los. De Amerikaanse film Athlete A zorgde ervoor dat er wereldwijd een beerput openging. Turnsters uit heden en verleden vertelden over grensoverschrijdend gedrag door trainers en bondsofficials. Verhalen over fysieke en mentale mishandeling in onder andere de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, Spanje, Italië, Oekraïne, Roemenië, Australië en België volgden elkaar in rap tempo op. Ook in Nederland kwamen de verhalen na een aantal publicaties in het Noordhollands Dagblad los. Ze gingen uiteraard niet aan Naomi voorbij. ‘Het is vreselijk. Er moet genoegdoening komen voor de slachtoffers.’

Goede ervaringen
Het is een lastig onderwerp voor Naomi. Haar eigen trainer, Vincent Wevers, is een van de coaches die in Nederland het meest onder vuur liggen. Tegen hem loopt nog altijd een onderzoek en daardoor mocht Wevers een tijdlang zijn pupillen niet trainen. Inmiddels is hij lopende het onderzoek weer toegelaten in de hal, omdat er voor zijn huidige pupillen geen gevaar dreigt volgens de onderzoekscommissie. Naomi: ‘Ik heb zelf gelukkig nooit iets ervaren van wat de slachtoffers hebben ervaren. Ik heb juist super goede ervaringen met Vincent en ik ben blij dat we weer met hem mogen trainen. Maar het is voor iedereen een ontzettend lastige situatie. Ik vind het moeilijk om alle verhalen uit het verleden te horen. Tijdens de trainingen kan ik me inmiddels wel weer focussen, maar daarbuiten blijft het onrustig.’

Olympische onzekerheid
Als ze straks terug is in Heerenveen wil Naomi zich proberen te focussen op de voorbereiding op de (kwalificatie voor de) Olympische Spelen. Maar ook die weg is nog vol vraagtekens. De coronapandemie is nog altijd niet onder controle en het is maar de vraag of de Spelen dit jaar wel door kunnen gaan. ‘En ook over de wedstrijden daarvoor is veel onduidelijkheid. We waren bezig met een voorzichtige planning maar de eerste world cups zijn al weer gecanceld.’

Naomi probeert niet te veel te denken aan het wel of niet doorgaan van de Spelen en de onzekere route daar naartoe. ‘Het zit natuurlijk wel in mijn achterhoofd, maar ik probeer te trainen met het idee dat de Spelen gewoon doorgaan. En dan zien we wel hoe het gaat lopen.’

Lees het volledige artikel via Turnsupporter.

Vertrouwens Contact Persoon (VCP)
O&O heeft al heel veel jaren een VertrouwensContactPersoon (VCP) binnen de club. Maar wat doet eigenlijk een VCP? Voor welke onderwerpen kan je een VCP benaderen? Hierbij een korte uitleg:

Over het algemeen is de turnsport natuurlijk heel leuk; het is inspannend, ontspannend, mooi, krachtig, sierlijk, maar ook gezellig en je voelt je er goed door. Maar soms gebeuren er dingen waardoor de lol er af gaat. Bijvoorbeeld als je wordt lastiggevallen, vervelende opmerkingen en grappen te horen krijgt of als er ongewenste aanrakingen zijn. Het is belangrijk dat er niets gebeurt dat jij niet wilt! Bij dit soort zaken kan het lastig zijn om er iets van te zeggen. Toch is het belangrijk dit wel te doen.  Blijf er niet mee zitten. Als iemand anders ook weet wat er gebeurt, kun je er samen iets aan doen.

Naar wie kan je dan toe?
Vertrouwenscontactpersonen zijn binnen sportverenigingen het eerste aanspreekpunt voor iedereen die te maken heeft met ongewenst gedrag en hier met iemand over wil praten.

Voor welke onderwerpen kan je bij een VCP terecht?
Heb je te maken met bijv. pesten, belediging, discriminatie, (seksuele) intimidatie, bedreiging, doping? Wil je iets vragen of vertellen, neem dan contact op.

Voor wie is de VCP bereikbaar?
Voor sporters, ouders, toeschouwers, vrijwilligers, begeleiders, trainers etc.

Wat doet een VCP?
De VCP luistert naar je verhaal, je kan dit in vertrouwen vertellen. Vervolgens kijken we welke acties genomen kunnen worden om tot een goede oplossing te komen. Bereikbaar via: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

En op de website www.o-en-o-zwijndrecht.nl kunt u onder  Menu  ->  Algemene informatie  ->  Vertrouwenscontactpersoon (VCP)

het complete verhaal over de VertrouwensContactPersoon van O&O vinden.

Installeer de SponsorKliks Bestelknoppen
Binnen enkele seconden zijn deze geïnstalleerd en en hoef je in het vervolg niet meer eerst naar de SponsorKlikspagina van O&O. Dat scheelt O&O aanzienlijk in de sponsorinkomsten. Want na verloop van tijd weet je niet beter dan dat je alleen nog maar via deze bestelknoppen bestelt!

Zeker nu kan O&O daar financieel enorm van profiteren!

Bekijk de korte uitlegvideo voor Google Chrome op:

youtube.com/watch?v=YX0lBbloZU&feature=youtu.be

En hier voor Firefox op: youtube.com/watch?v=wa23c9WYd28&feature=youtu.be

(Voor andere internetbrowsers geldt een vergelijkbare procedure)

Installeer de SponsoKliks Bestelknoppen vandaag nog!

Gym & Jump!
Hoewel heel Nederland even ‘on hold’ staat willen wij toch jullie iets super gaafs aanbieden, namelijk Gym & Jump! Want we verwachten dat we, natuurlijk ons houdend aan de RIVM maatregelen, rond die tijd groen licht hebben. Mocht dat anders zijn dan zullen we ons natuurlijk daar aan houden en de eventueel gemaakte kosten storneren.

Gym & Jump, een gymspektakel voor kinderen van 6 tot 18 jaar, zal op vrijdag 14 en zaterdag 15 mei 2021 plaatsvinden als onderdeel van het IAG Sportevent bij Flik-Flak in Den Bosch.

Als Gym & Jump doorgaat, gaat O&O daar alleen 14 mei naartoe.

Aanvullende gegevens