Nieuwsbrief

April/mei 2018

Geachte leden, ouders, verzorgers,
De Algemene Ledenvergadering ligt achter ons. Alle plannen zijn weer goedgekeurd! De wedstrijdsporters zijn goed op dreef en het aantal recreanten stijgt! Een goede maand ligt achter ons. Ook april heeft weer veel activiteiten in petto. Wat wil je als bestuur van een zeer actieve club nog meer? Tevreden zijn en dat doen we! De organisatie voor de rommelmarkt is in voorbereiding en zo kunnen we nog wel even doorgaan met het opnoemen van de activiteiten die voor de komende maand staan ingepland. Uiteraard wensen we onze wedstrijdsporters heel veel succes bij al hun wedstrijden in de regio maar ook binnen en buiten onze landsgrenzen. Maar ook u en jij, die onze lessen wekelijks bezoeken, veel sportplezier.

Terugblik op de Turnshow!
In een tot theater omgebouwde Develhal ,22 meter brede “theater”- belichting, 350 extra zitplaatsen, prachtig decor, volgspot, beamerpresentatie op groot scherm, geluid, enz., enz. Niet voor niets een Turnshow met uitroeptekens! Wat een niveau! Schitterende dansen!
Mooie gecombineerde oefeningen dans en turnen! Grote massale toestel ”turn” nummers! Allerliefst peuter- en kleuterwerk. Individueel turnen en ritmische gymnastiek door de diverse wedstrijdsporters! En zo kunnen we nog wel een poosje doorgaan. Was er dan helemaal geen minpuntje? Zeker niet t.a.v. het getoonde werk, maar zeker wel de afwezigheid van de pers! Hoe komt dat? Niet uitgenodigd? O ja, uiteraard wel. Echter bij gymnastiek, dans en turnen gebeuren geen “relletjes”. Er is werkelijks niets negatiefs te melden. Oké een beetje harde billen vanwege het urenlang zitten op de harde tribune banken.
Dank lieve toeschouwers dat jullie beide voorstellingen tot het eind bleven zitten. Super dank 85 vrijwilligers voor jullie sjouwen, hollen, draven, decoreren, bediening apparatuur, catering, regisseren, speaken, sponsoren en nog veeeeel meer. Wij zijn onder de indruk van de energie die velen in deze Turnshow hebben geïnvesteerd! We maken een diepe buiging. Het bestuur

Gewijzigde contributies
Tijdens de ledenvergadering van 20 maart jl.is het voorstel de contributie voor recreanten per 1 april 2018 te verhogen aangenomen, waardoor de nieuwe bedragen er als volgt uitzien:

t/m 12 j. € 44,40 per kwartaal
13 t/m 17 j. € 49,35 per kwartaal
18 t/m 64 j. € 54,30 per kwartaal
65+  € 53,10 per kwartaal

Aanmelden avondvierdaagse 2018
Dit jaar lopen we vanuit O&O weer mee met de 5 kilometer van de avondvierdaagse . De avondvierdaagse is van 29 mei tot en met 1 juni 2018. Lijkt het je leuk om met O&O mee te lopen, schrijf je dan snel in via de website van O&O. Dit kan tot en met 15 april. Geef bij je inschrijving ook aan voor de hoeveelste keer je meeloopt. Inschrijven kost 5 euro.
We willen graag het verenigingsgevoel uitstralen dus een O&O t-shirt of trainingspak is verplicht. Je kunt deze kopen bij CEK-gymnastics. Mochten er vragen zijn, neem dan even contact op via email: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Jumbo sponsoring
Jumbo heeft voor het nu lopende seizoen maar liefst 3 evenementen aangewezen voor extra sponsoring in de vorm van goederen te verlenen. Uiteraard zijn we Jumbo Zwijndrecht daar heel erkentelijk voor.

Sponsoring Riwal
De firma Riwal heeft tijdens de turnshow de hoogwerker die heel hard nodig is tijdens de turnshow voor alleen de vervoerskosten aangeboden, wij bedanken de firma Riwal dan ook heel erg voor hun sportieve medewerking aan de
turn show!

NL Doet
Ook dit jaar had de vereniging zich aangemeld bij de actiedag NL Doet. Een dag waarbij maatschappelijke organisaties een aanvraag kunnen doen om voor 1 dag extra helpende handen te krijgen. De eerlijkheid gebiedt te melden dat het niet bepaald storm liep
met aanmeldingen. Maar de aanmelding die kwam, was er wel een met een bijzonder randje. Oud wedstrijdturnster Gercoline Hollemans-Knook stroopte de mouwen op en assisteerde ons secretariaat bij het schoonmaken en opnieuw
indelen van de administratie kasten in de bestuurskamer. Tijdens het harde sop- en sorteerwerk zijn uiteraard vele verhalen van vroeger opgehaald.

Rommelmarkt
Op zaterdag 14 april a.s. organiseert O&O van 10.00 tot 13.00 uur in en rondom haar eigen turnhal aan de Uilenvliet de jaarlijkse rommel- kleding- en boekenmarkt. De opbrengst komt ten goede van het materiaalfonds. Allerlei gebruikte spullen, boeken,
platen, speelgoed, nog draagbare kleding enz. zijn van harte welkom. Dit alles kan op dezelfde locatie worden ingeleverd op dinsdag 10 april en donderdag 12 april tussen 19.00 en 20.30 uur. Nadere informatie is te verkrijgen bij Alice de Jong telefoon
078-6121913.

Wet op de privacy
Per 25 mei a.s. zal vanuit de overheid de handhaving op de regelgeving nieuwe wet op de privacy worden uitgevoerd. Ook sportverenigingen moeten zich dieper in deze materie gaan verdiepen. Arthur Hoogduin heeft zich bereid verklaard dit voor onze te gaan doen. We wensen Arthur hierbij alle succes!

Foto’s
In aansluiting op de wet van de privacy vragen wij ook uw aandacht voor het volgende. Bij de diverse evenementen die O&O organiseert worden foto’s gemaakt. Deze kunnen gebruikt worden om te plaatsen op de diverse social-media-kanalen, zoals, website, facebook, instagram e.d. Ook maken we gebruik van foto’s op onze promotieflyers. Mocht u hiertegen bezwaar hebben, dan zullen we proberen plaatsing te voorkomen. Bezwaren kunnen kenbaar gemaakt worden door het volgende door te geven via info@o-en-ozwijndrecht.

Onder vermelding van:
a. Naam: ……………
b. Mogen geen groepsfoto’s gebruikt worden voor pr-doeleinden. ( In dat geval ook niet meewerken aan groepsfoto’s)
c. Mogen individuele foto’s niet gebruikt worden voor pr-doeleinden.
We zullen deze gegevens dan laten weten aan onze lesgevers en beheerders van social-media binnen O&O. Uiteraard kunnen wij niet voorkomen dat wanneer een andere ouder een foto maakt en u en of uw zoon/ dochter op deze foto  staat de foto op social media geplaatst wordt.

Kindermishandeling
Uit de media heeft u wellicht meegekregen dat het item Kindermishandeling meer en meer aandacht krijgt vanuit de overheid en ook meer aandacht vraagt van de maatschappelijke organisaties. Ook binnen de sport vraagt dit om meer coördinerende
activiteiten. An van der Hoek zal vanuit onze club dit traject gaan volgen. We zijn An zeer erkentelijk voor dit aanbod en wensen haar veel succes!

Vakantiewerk
Onze sponsor VLS nodigt studeren 18+-ers te solliciteren als vakantiewerkers. Kijk op vls.nl en dan het item vacatures om het formulier in te vullen.

Stichting Leergeld
Voor alle kinderen is het fijn om deel te nemen aan sportactiviteiten. Samen met vriendjes en vriendinnetjes actief zijn. Helaas heeft niet elk kind de kans. Soms is de contributie te hoog of zijn de kosten voor de sportkleding te veel. Samen met de Stichting Leergeld Drechtsteden willen wij zorgen dat elk kind dat graag wil sporten, mee kan doen. Ouders/verzorgers van schoolgaande kinderen in de leeftijd van 4 tot 18 jaar, die o.a. in de gemeente Zwijndrecht wonen, kunnen een beroep doen op Leergeld indien zij bepaalde voorzieningen voor hun kinderen niet kunnen betalen en een aantoonbaar inkomen hebben dat beneden 120%-140% van het bijstandsniveau ligt. Leergeld Drechtsteden vergoedt voor gezinnen met schoolgaande kinderen én met een laag inkomen de contributie voor sportactiviteiten en de kosten van culturele activiteiten. Daarnaast worden ook diverse schoolkosten vergoed, zoals ouderbijdrage, een kamp of schoolreisje. Vergoedingen worden in principe rechtstreeks betaald aan de club, school of vereniging. Zo zorgt u als ouder dat het zeker is dat uw kind mee kan doen en hebt geen zorgen over de betaling.

Wilt u meer weten over de samenwerking van onze vereniging O&O en stichting Leergeld Drechtsteden? Op onze website staat een link naar www.leergelddrechtsteden.nl.
Daar staat precies hoe en op welke manier u een aanvraag kunt doen. Ook de secretaris kan u helpen om een aanvraag te doen zodat u geen zorgen meer hebt om de contributie voor uw kind tijdig te voldoen. Samen zorgen we zo dat alle kinderen die willen bij O&O kunnen sporten. Aanvragers van Leergeld kunnen in verband met de samenwerking tussen Leergeld en Opnieuw & Co een kortingspas krijgen voor eventuele bestedingen bij Opnieuw & Co. Deze kortingspas kunt u via de website van Leergeld aanvragen.

Promotie film
Ten tijde van de Gemeenteraadsverkiezingen is er op initiatief van de Gemeente een leuke Zwijndrecht promotie film gemaakt. Kijkt u op https://youtu.be/a5Se7FHLvd4 en u ziet diverse van
onze leden voorbij komen.

Campagne BeleefZwijndrecht.nl
BeleefZwijndrecht.nl is een digitale evenementenkalender met daarnaast het aanbod van sportverenigingen én culturele organisaties. Om de evenementenkalender bekend te maken voor iedereen in Zwijndrecht en de regio is er een
campagne gestart: "Beleef Zwijndrecht door de ogen van…". De campagne is een actie voor iedereen in de stad. Iedereen kan zijn of haar mooiste belevenis in Zwijndrecht delen (30 woorden + een foto) via #beleefzwijndrecht op Instagram en Facebook of via de website www.beleefzwijndrecht.nl/doordeogenvan. Door mee te doen maak je kans op een nieuwe belevenis in Zwijndrecht t.w.v. € 100.-

Turnen heren
Op 7 en 8 april vinden de plaats in Volendam Hieraan nemen deel: Omar F’touh, Jayden Paton, Kenji Paizs, Gijs Franken, Jasper Joosen, Soulaiman Tajjiou, Lance Visser, Olaf de Nie, Luuk van Waaij, Thomas van der Helm, Stan
de Looze, Koen Kappetijn, Jelle van der Lans, Jens van Eijk, Lucas van den Kieboom, Bart de Ruiter, Jens van der Helm, Jordy Hagestein, Thijs Oosterling, Thomas Kok, Bram van Gemert, Dennis Swinkels, Ruben Reedijk, Yuri Visser, Mitchel de Haas, Jordi Hagenaar, Lars Vos, Martijn de Veer, Jarien Fokkens, Wesley de Haas, Luuk Huernink.

Op 14 april vinden de districtskampioenschappen plaats in Bergschenhoek. Hieraan nemen deel: Aaron Enser, Fjodor Massie, Siebe Biemond, Salaheddine Benchikhi, Rogier van der Pol, Robin Renema, Olivier Kijkuit, Nicolas Quist, Levi Pot, Joëwi Edhie Hoessein, Viktor Koonings, Tobias van Ingen, Stijn Ammerlaan, Siem van Vliet, Amine Aaraar, Braylin Timas Soares, Christopher Brumond, Dion Middelveld, Floor de Jonge, Vigo de Jager, Nolan Brinkman, Daan Eshuis,
Frank Scheffer, Bodi Winkler, Gijs Zijderveld, Ian Wever, Jelle van der Zouwen, Paul de Jongh, Sebastiaan Pel, Tristan Massie, Jelle van der Lans, Koen Kappetijn.

Op 21 en 22 april vinden in Kampen kwalificatiewedstrijden en voor een aantal categorieën de halve finale plaats. Op moment van uitbrengen van de deze nieuwsbrief zijn nog niet alle halve finalisten bekend. De volgende turners komen
in ieder geval dit weekend in actie: Levi Pot, Aaron Enser, Robin Renema, Viktor Koonings, Braylin Timas Soares, Frank Scheffer, Ian Wever, Gijs Zijderveld, Bodi Winkler, Sebastiaan Pel, Paul de Jongh, Tristan Massie, Jelle van der Zouwen, Leon van der Wel, Jelle van de Lans, Koen Kappetijn, Bart de Ruiter, Jens van der Helm, Thijs Oosterling, Thomas Kok, Jordy Hagestein, Dennis Swinkels, Ruben Reedijk, Yuri Visser, Bram van Gemert, Mitchel de Haas, Jordi Hagenaar, Lars Vos, Martijn de Veer, Jarien Fokkens, Wesley de Haas, Luuk Huernink.

Turnen dames
Op zondag 22 april is de halve finale voor de 3e divisie in Alkmaar. Hiervoor hebben de volgende turnsters zich geplaatst:
Pupil 1: Marit van Efferen en Suzanne Esmeijer, Pupil 2: Esmee Snijder en Ramona van Lent. Jeugd 1: Gwen Bakker, Jeugd 2: Anna Rosmulder, Milou van Schijndel en Suzanne van Alebeek. Junior: Britta Schipper, Faye Bax en Serra Potters. Senior: Anniek Postema, Milou Antheunisse en Suzanne Kunsel.

RABO bank Clubkas Campagne!
Rabobank Drechtsteden organiseert de Rabobank Clubkas Campagne en stelt 85.000 euro beschikbaar voor clubs uit de omgeving! Ook wij doen mee om een mooi sponsorbedrag bij elkaar te sparen.
Hier hebben we jouw hulp bij nodig! Ben jij lid van Rabobank Drechtsteden? Stem dan van 27 maart tot en met 10 april op onze vereniging via www.clubkascampagne.nl.

Schoolagenda
Schoolagenda’s zijn verkrijgbaar in tientallen thema’s zelfs in sporten als voetbal en hockey, maar een schoolagenda met het thema turnen/gym bestond nog niet. Daar komt nu verandering in want binnenkort verschijnt de eerste Turnagenda! De Turnagenda voor turnsters 2018-2019 beslaat de maanden augustus 2018 tot en met juli 2019 en staat vol met prachtige turnfoto’s, turntips, leuke weetjes en elke week eindigt met een inspirerende powerspreuk. Met 240 pagina’s is er voldoende ruimte geboden om met notities, aantekeningen of creaties de agenda nog meer eigen te maken. Kortom met deze schoolagenda mag het nieuwe schooljaar beginnen! De prijs is €12,95. Hoe kan je bestellen? Uiterlijk 1 mei via e-mail Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. met opgave van naam en adres.

Vooraankondiging Onderlinge Westrijden en Clubkampioenschappen
Op zaterdag 30 juni zullen in de turnhal aan de Uilenvliet weer de jaarlijkse Onderlinge Wedstrijden en Clubkampioenschappen worden gehouden.
Heeft uw zoon/dochter nog geen clubkleding bestel deze zo snel mogelijk. Houdt svp rekening met een eventuele levertijd van 10 weken.

Hoe aan te schaffen?
Via onze site www.o-en-o-zwijndrecht.nl: onder Algemene informatie, naar omlaag scrollen naar Meer artikelen. Daar vindt u de rubriek kleding en kleding bestellen. Onder deze rubriek leest u verdere informatie en treft u onderaan de “link” waarmee u de kleding direct kan bestellen. Deze link brengt u naar de juiste pagina van de CEK-Gymnastics site. Onder aan deze pagina vindt en klikt u op “Zwijndrecht O&O”. Klikt vervolgens op het te bestellen artikel. De rest wijst zich van zelf. Op de pagina “verder met bestellen” kunt u kiezen om de bestelling thuis te laten bezorgen of op te halen in de winkel van CEK –Gymnastics, Ter Steeghe Ring 115, 3331 LX Zwijndrecht (het oude Formidopand) Indien voorradig is de levering binnen 2 à 3 dagen. Anders een levertijd van gemiddeld 10 weken.

Agenda
7 en 8 april TH kwalificatiewedstrijd in Volendam
10 en 12 april Inleveren spullen rommelmarkt
14 april TH districtskampioenschappen in Bergschenhoek
14 april Rommelmarkt
15 april Sluiting inschrijving avondvierdaagse
21 en 22 april TH Kwalificatiewedstrijd in Kampen
22 april TD Halve finale 3de divisie in Alkmaar
21 apr t/m 6 mei Meivakantie
10 t/m 13 mei Hemelvaartsvakantie
29 t/m 21 mei Pinkstervakantie
29 mei t/m 1 juni Avondvierdaagse

Aanvullende gegevens